scorecardresearch

ACILARIN KADINI (1987)

91 izlenme
Kategori Film
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
● Bergen'in İLK ve TEK video filmidir.
Sanatçının gözünü kaybetmesine neden olan saldırı ve şarkıcı olması haricinde tamamen bambaşka bir hikaye anlatılmaktadır.

METRO FİLM / Zeki Kafalı Sunar
Bir ÜLKÜ ERAKALIN Filmi

KADRO: Bergen, Yalçın Gülhan, Asuman Arsan (Anne), Bora Erdoğan,Ali Rıza Özbilgiç (Necdet), Önder Bargı (Doktor), Meral Niron (Yalçın'ın Eşi), Ahu Gül Ürük (Çocuk Oyuncu)

KONU: Hem sesiyle hem de fiziğiyle ün kazanmış bir assolisttir Bergen. Çalıştığı pavyonun sahibi Necdet'e (Ali Rıza Özbilgiç) annesiyle (Asuman Arsan) birlikte bağımlı olan Bergen, patronu tarafından her türlü pis işlere sürülmüştür. Yine böyle bir işle uğraşırken tanıştığı ünlü ve başarılı ceza avukatı Yalçın Bey'e (Yalçın Gülhan) aşık olur. Necdet bu ilişkiyi öğrenir ve Bergen'in yüzünü kezzapla yakar. Bu felaketten sonra Bergen, hayata yeniden tutunmak için büyük bir mücadeleye girer.

KÜNYE: Yönetmen, Senaryo Ülkü Erakalın Yapımcı Zeki Kafalı, Müzik: Uğur Bayar, Burhan Bayar, Görüntü Yönetmeni: Erhan Canan, Seslendirmeler: Jeyan Mahfi Tözüm (Bergen), Şahin Çelik (Yalçın Gülhan), Yapım Yönetmeni: Cihat Karahan, Kurgu: Necdet Tok, Yönetmen Yardımcısı: Önder Bargı, Kamera: Mustafa Kuzu, Negatif Kurgu: Mustafa Kul, Laboratuar: Selahattin Kaya, Mustafa Yıldız Senkron: Yusuf Aldırmaz, Metro Film, 1987

Kaynakça: www.sinematurk.com/film/1414-acilarin-kadini/
Daha fazlası için: yavuzhakantok.blogspot.com.tr/2012/11/aclarn-kadn-bergen_21.html
Etiketler